Ubezpieczenie motocykla to niezbędny krok do jego rejestracji – mówią specjaliści. Warto jednak pamiętać, że na polskim rynku ubezpieczeniowym znajdziemy nie tylko klasyczne i obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale też ubezpieczenia dodatkowe, które pozwolą na lepszą ochronę naszego mienia. Co warto wiedzieć o dostępnych ubezpieczeniach?

Obowiązkowe ubezpieczenie motocykla – OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa obowiązkowa w Polsce – musi ją posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Polisa ta ma za zadanie chronić interesy innych użytkowników drogi – dzięki niej możliwe jest pokrycie szkód powstałych w wyniku kolizji czy wypadku. Polisa OC jest dokumentem obowiązkowym – jej brak nie tylko naraża na dotkliwe mandaty, ale też sytuację, w której za spowodowane szkody musimy zapłacić z własnej kieszeni.

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla w formie polisy OC. Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wysokość składki za polisę wynika z różnych czynników. Przy obliczaniu składki pod uwagę brany jest wiek, marka pojemność silnika motocykla, ale też wiek jego posiadacza oraz nagromadzone zniżki.

Ubezpieczenie motocykla i lepsza ochrona

Chcąc zadbać o motocykl w szerszym zakresie, warto pomyśleć o polisie AC. Jest to nieobowiązkowe ubezpieczenie motocykla, które pozwoli na uzyskanie kompleksowej pomocy w przypadku wypadku, kolizji, ale też kradzieży motocykla czy jego całkowitego zniszczenia (np. na skutek działania sił natury). AC pozwoli też na naprawę motocykla, jeśli zostanie on uszkodzony podczas postoju na parkingu. AC wybierane jest najczęściej w przypadku samochodów nowych, jak również kilkuletnich. Atutem tej polisy jest bez wątpienia fakt, że może być ona idealnie dopasowana do konkretnych potrzeb. Zakres ochrony wybiera sam kupujący.

 

 

Author

Pin It