Kuchnia jest miejscem, gdzie przygotowujemy posiłki, ale też gdzie możemy napić się kawy czy herbaty, porozmawiać z domownikami, spędzić miło czas. Odpowiednia aranżacja jest kluczowa, by kuchnia była miejscem funkcjonalnym, ale i przyjemnym dla nas. Jakie meble wybrać?

Pomieszczenie ma znaczenie!

Przygotowania do zmiany mebli kuchennych powinny rozpocząć się od krytycznego spojrzenia na wnętrze kuchni czy miejsce na aneks. Czy przestrzeń ta posiada jakieś wady? Czy ma skosy, wnęki, a może nieodpowiednio ustawiony przewód kominowy? Wszystkie te elementy są niezwykle ważne – ich określenie pozwoli w późniejszym etapie na lepsze zaprojektowanie wnętrza i wybranie odpowiednich mebli. Projekt kuchni możemy wykonać samodzielnie, przy pomocy dedykowanych, bezpłatnych programów, lub też skorzystać z pomocy doświadczonych architektów.

Wybieramy meble kuchenne

Meble kuchenne muszą posiadać kilka ważnych cech. Przede wszystkim muszą być one wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Najczęściej wykorzystywane są płyty meblowe oraz płyty MDF o określonej grubości. Ich fronty pokryte są akrylem, laminatami. Meble kuchenne uzupełniane są o markowe akcesoria, których zadaniem jest codzienne ułatwienie korzystania z mebli. Wśród nich warto wymienić prowadnice kulkowe z hamulcami, zawiasy z cichym domykiem.

Wybierz kolekcję o dużej ilości elementów

Rozglądając się za konkretną kolekcja mebli kuchennych, zwracajmy uwagę nie tylko na elegancje i wysoką estetykę. Dobrym rozwiązaniem będzie zestaw, w którym projektanci proponują wiele zróżnicowanych elementów. Da to możliwość wyboru szafek wiszących, stojących, ale też regałów, słupków, witryn czy koszy cargo. Atutem kolekcji są również elementy przeznaczone pod zabudowę sprzętów AGD.

Author

Pin It