Tegoroczny sezon motocyklowy możemy uznać za otwarty! Zanim wyruszysz w swoją pierwszą trasę tej wiosny, dokładnie sprawdź stan techniczny swojego pojazdu, wykonaj niezbędne prace konserwacyjne oraz sprawdź, kiedy wygasa ubezpieczenie OC. Chcesz zaoszczędzić, pomijając płatność za składkę? Sprawdź, czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe!

Bezpieczeństwo dla Ciebie i innych: ubezpieczenie motocykla

Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego, zarówno motocykla, jak i samochodu czy quada, musi wiedzieć, że kupno polisy OC jest w Polsce obowiązkowe. Dlaczego nie możesz zrezygnować z polisy OC? Odpowiedź jest prosta: obowiązkowe ubezpieczenia są gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli z Twojej winy dojdzie do wypadku, poszkodowana strona otrzyma środki na pokrycie szkody materialnej albo osobowej bez względu na stan Twojego portfela. Likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel, a Ty jedynie stracisz swoje zniżki.

Ubezpieczenie motocykla obowiązuje przez 12 miesięcy. Pamiętaj o tym, że pojazd musi być objęty ochroną również poza sezonem. Standardowo polisa przedłuża się automatycznie. Jeśli składka za wygasającą polisę będzie nieuregulowana albo będziesz korzystał z OC kupionego jeszcze przez poprzedniego właściciela pojazdu, ubezpieczenie nie przedłuży się. Przerwanie ciągłości ochrony będzie miało poważne skutki, głównie finansowe.

Składka za OC

Koszty ubezpieczenia motocykla są zróżnicowane. Kwota widniejącą na umowie wyliczana jest na podstawie wielu zmiennych, na przykład Twojego wieku, doświadczenia za kierownicą czy miejsca zamieszkania, a także modelu i marki pojazdu, roku jego produkcji, przebiegu, mocy.

 

 

Author

Pin It