Osoby, które posiadają numer het Burger Service Nummer, a do tego zostały legalnie zatrudnione na terenie Holandii, mają obowiązek rozliczenia się z tamtejszym urzędem skarbowym. Całkiem możliwe, że dzięki temu Polak będzie miał szansę na to, aby otrzymać zwrot podatku z Holandii.

O czym trzeba pamiętać?

Kontakt z urzędami z innych krajów to nie lada sprawa. Znajomość języka na poziomie perfekcyjnym jest wręcz wymagana, jeżeli ktoś chciałby samodzielnie załatwić wszelkiego rodzaju rozliczenia. Na szczęście dokumenty w holenderskim urzędzie skarbowym, a co za tym dalej idzie – zwrot podatku z Holandiimożna załatwić przy pomocy specjalistycznych firm, które funkcjonują na terenie całej Polski. To dzięki nim można bez problemu załatwić wszystko, tym samym pilnując także terminów, jakie obowiązują przy tego typu sprawach.

Czy uda się uzyskać zwrot podatku z Holandii?

Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tego typu pytanie. Tym bardziej, że w 2022 roku przepisy nieco się zmieniły. Holenderski urząd skarbowy Belastingdienst doprowadził do zmian w obecnie obowiązujących przepisach prawnych. Dokładnie, jeżeli chodzi o status rezydencji podatkowej. Aby móc taki status uzyskać w Holandii, należy przynajmniej 90% swoich dochodów podstawowych uzyskiwać na terenie tego kraju. Tylko wtedy można mieć szansę na to, aby uzyskać nie tylko status rezydenta, ale także liczyć na ulgi podatkowe w tym właśnie kraju. Wcześniej pozyskanie takiego statusu było zdecydowanie łatwiejsze dla osób z innych krajów.

 

Author

Pin It