Chcesz samodzielnie nanosić poprawki krawieckie lub wyrazić swoja kreatywność poprzez stworzenie od samego początku swoich własnych ubrań? Niezależnie od przypadku, w każdym z nich przyda się specjalistyczna maszyna. Poniżej podpowiadamy jakie pojęcia warto znać i na co zwrócić uwagę dokonując zakupu maszyny szwalniczej.

Dlaczego warto mieć maszynę szwalniczą?

Dzisiejszym problemem jest nadmiar dostępnych produktów, które nierzadko są dobrej jakości. Ponadto zdecydowana większość ubrań jest produkowana na skalę masową, dlatego nie każdy krój, kolor czy nadruk jest czymś odpowiednim dla nas. Szczególnie w przypadku, kiedy poprzez ubiór się wyróżnić na tle innych lub za ich pomocą wyrazić swoją kreatywność.

Maszyna szwalnicza idealnie wpisuje się w obecny nurt less waste, w którym chodzi o zminimalizowanie wyrzucania produktów, które wyszły z użycia lub się znudziły. Dlatego, jeśli należysz do grupy osób, które mają problem ze znalezieniem odpowiednich ubrań dla siebie w popularnych sieciówkach, to maszyna szwalnicza będzie najlepszą inwestycją. Z jej pomocą w prosty sposób można zmienić wygląd ubrań posiadanych w szafie, a nawet uszyć coś samodzielnie.

Ponadto szyjąc samemu, nie tylko dopasujemy ubrania pod siebie, ale i zwrócimy uwagę na wykorzystywane materiały, które mogą być lepsze niż te oferowane przez dużych producentów odzieży.
Pojęcia, z którymi warto się zapoznać przed wyborem maszyny szwalniczej
Przed udaniem się do popularnych sklepów z maszynami do szycia i zakupienia pierwszej lepszej, warto zapoznać się z najczęściej spotykanymi pojęciami. Z pewnością przybliżą nam temat związany z maszynami szwalniczymi, a także pomogą nam w zrozumieniu, jak sprzęt działa.

Najpopularniejsze pojęcia, które warto poznać, to:

– ścieg: określa sposób przewlekania nici pomiędzy wkłuciami igły w materiał, a także jest to wzór, który układa się podczas szycia;
– szycie wstecz: zabezpiecza szew, kiedy go zaczynamy lub kończymy przed pruciem;
– prędkość szycia: to ilość wkłuć igły na minutę;
– regulacja długości i szerokości ściegu: jest to odległość między pojedynczymi wbiciami igły;
– regulacja naprężenia nici górnej i dolnej: odpowiednie naprężenie ma wpływ na całościowy wygląd ściegu.

Na co zwrócić przy wyborze maszyny szwalniczej?

Dla osób początkujących zaleca się zakup maszyny mechanicznej. Jest ona bardziej intuicyjna oraz prostsza w obsłudze niż komputerowa. Dzięki temu możemy szybko opanować podstawowe techniki oraz tryby szycia.

Przed zakupem warto zwrócić również uwagę na aspekty takie jak: parametry urządzenia oraz wybór funkcji oferowane przez producenta maszyny. Ponadto programy do haftowania, cerowania, marszczenia tkanin czy obszywania dziurek guzików, to możliwości, które są obecnie wymagane w maszynach do szycia. Oprócz tego ważne, aby maszyna szwalnicza miała dużo ściegów. W tym przypadku „im więcej tym lepiej” jest absolutną zaletą. Więcej ściegów, daje nam większy zakres możliwości.

Author

Pin It