Inwestycja w rower GIANT to z pewnością dobrze ulokowane pieniądze. Modele tej marki charakteryzują się bowiem mocną, trwałą ramą, odpowiednio zintegrowanymi przerzutkami, a także solidnością, która przedkłada się na bezpieczeństwo użytkowania. Dlaczego więc tylu sprzedawców (w tym internetowych) mocno tnie ceny tych jednośladów?

Sezon lub jego brak

Owszem, GIANT-em można jeździć przez cały rok, ale większość osób korzysta z niego tylko w sezonie wiosennym i letnim. Dlatego w przypadku takich modeli jak rowery GIANT promocje będą uzależnione w głównej mierze od pory roku. Jesienią obniżki cen będą wyższe, gdyż dzięki temu łatwiej będzie można „pozbyć się” posezonowych modeli. Trzeba też pamiętać, że są one stale aktualizowane i unowocześniane.

Naturalnie można tu znaleźć również i pewne wyjątki. Dużo promocji (zwłaszcza na rowery GIANT) pojawia się w okresie świąt wielkanocnych. Jest to idealny czas na to, by móc zaoferować swoim klientom jednoślady w naprawdę rozsądnych cenach. Co więcej, wczesna wiosna to idealny moment na pierwsze, rowerowe wyprawy, które warto zaplanować z nowym rowerem.

Programy pilotażowe

Zgodnie z tym, co zostało już wcześniej napisane, rowery GIANT są stale unowocześniane. Często pojawiają się w nich udoskonalenia o dość innowacyjnym charakterze. Nic więc dziwnego, że do niektórych z nich trudno przekonać nowych klientów. Jednym słowem – jest to idealny moment na to, by wprowadzić zupełnie nowy program pilotażowy, w którym pierwsze kilka modeli będzie dostępne w niższej cenie.

Taki program może być też świetną reklamą. Częściowa obniżka dochodów (wynikająca pośrednio z obcięcia marży) jest tu bilansowana zwiększonym zainteresowaniem nową generacją rowerów. W przypadku modeli takich jak rowery GIANT promocje te sprawiają, że ich producent niczego nie traci. Wręcz przeciwnie – zyskuje on w oczach swoich aktualnych i potencjalnych klientów.

Sklep – to też się liczy

Trzeba też pamiętać, że promocje na rowery GIANT są też naliczane indywidualnie przez konkretnych sprzedawców. Mowa tu zwłaszcza o sklepach sportowych, które chcą w ten sposób wejść na rynek lub też pozbawić swoich kontrahentów racji bytu. Tak czy inaczej, owe promocje to po prostu kolejny etap walki o klienta.

Podsumowując, niezależnie od przyczyn naliczania wysokich rabatów, sprzedawcy mogą zaoferować swoim klientom całkiem solidne obniżki cen! Niektóre z nich mogą sięgać nawet 20 – 30 procent, co oczywiście jest uzależnione od wysokości poprzedniej ceny, typu roweru i okresu, w którym dany towar leżał na magazynie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie promocje na rowery marki GIant.

Author

Pin It