Szukając sposobu na niezbyt drogą i szybką zmianę w kuchni warto pomyśleć o naklejkach. Skorzystanie z nich pozwoli odmienić przestrzeń bez konieczności wprowadzania remontu i trwałej ingerencji w różne powierzchnie. Poza tym z ich przyklejeniem powinien poradzić sobie każdy.

Naklejki ścienne mają przeróżne rozmiary i kształty. Jednak nawet niewielki wzór może znacznie odmienić wnętrze, nadając mu oryginalny i wyjątkowy charakter. Sprawdźmy, czym można ozdobić kuchnie.

Wzory naklejek ściennych do kuchni

Najpopularniejszym motywem jest filiżanka z kawą lub herbatą. Pojawiająca się nad nią mgiełka pary od razu przywodzi na myśl zapach ulubionego ciepłego napoju. To często kojarzy się z miłymi chwilami i wprowadza w dobry nastrój oraz dodaje energii do działania.

Równie często wśród naklejek ściennych do kuchni występują wzory nawiązujące do innych przyborów kuchennych czy gotowania. Mogą to być łyżki, widelce, wałki, dzbanuszki i inne garnki. Dobrym motywem są też produkty spożywcze, między innymi owoce i warzywa.

Napisy również są ciekawym pomysłem. Życzenia smacznego, dobrego dnia czy motywacyjne hasła to tylko niektóre z tekstów zamieszczanych na naklejkach. Ich wielkość może być różna.

Błyskawiczna metamorfoza

Naklejki ścienne pozwalają na wprowadzenie szybkiej zmiany w wybranym pomieszczeniu. Można zamieścić je nie tylko na pustych ścianach, ale również pomiędzy szafkami a blatem, nad stołem lub na wyspie w przypadku otwartych kuchni połączonych z salonem. Dobrze mogą sprawdzić się też na meblach.

Zamieszczanie naklejek ściennych jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać płaską powierzchnię, dobrze ją wyczyścić i potem nakleić. Ściana koniecznie musi być odtłuszczona, by naklejka dobrze do niej przylgnęła. Przy większych wzorach warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, by równo i dobrze je przykleić lub pociąć na mniejsze elementy, by stworzyć własną kompozycję.

Trwałość na lata

Naklejki ścienne wykonuje się z trwałej folii samoprzylepnej, która jest odporna na ścieranie oraz gorący olej czy inny tłuszcz. Jej czyszczenie również nie przysparza większych problemów. Poza tym nie powinno też doprowadzić do utraty wyrazistości kolorów naklejki, gdyż wykorzystywane w materiale barwniki cechują się duża trwałością.

Naklejka może być ozdobą na lata, ale nie musi. Jeśli dany wzór nam się znudzi, to można łatwo się go pozbyć. Wystarczy tylko odkleić naklejkę i ponownie mamy pustą przestrzeń do dowolnego wykorzystania. Aby nakleić tam nowy wzór, wystarczy tylko dobrze wyczyścić ścianę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.

Author

Pin It zobacz wiecje ela.pl yjazne-wnetrza.pl