Każdy użytkownik drukarki laserowej wie, że choć używany we niej toner jest naprawdę bardzo wydajny i często można z niego korzystać długie miesiące, to jednak prędzej czy później się on wyczerpuje. Problem w tym, że tonery do drukarek są naprawdę drogie, więc często rodzi się pomysł, aby kupić zamiennik. Czy faktycznie będzie to dobry pomysł?

Charakterystyka zamiennika tonera?

Jaka jest najważniejsza zaleta kupowania zamienników tonerów do drukarek? Rzecz jasna jest nią cena, która jest wielokrotnie niższa. W przypadku kupowania oryginalnego produktu trzeba się liczyć z wydatkiem nawet około 200 złotych. Jeśli jednak chce się kupić zamiennik, można liczy nawet na ceny w okolicach 80 złotych. Jest to więc zasadnicza różnica.Wiele osób uważa, że zamienniki tonerów nie charakteryzują się zbyt dobrą jakością i mogą być nawet źródłem późniejszych problemów z drukarką. Jest to po części prawda, ale jak się okazuje, nie jest regułą. Faktycznie są na rynku tonery, które mogą uszkodzić drukarkę czy też zabrudzić wydruk. Są to jednak modele, które są naprawdę tanie, a tym samym nie spełniają żadnych norm jakości. Jeśli jednak kupi się toner dobrego producenta, można liczyć, że został on wyprodukowany w tej samej fabryce co oryginał. Nie posiada on co prawda loga producenta drukarki i certyfikatu oryginalności, lecz w dalszym ciągu jest to dobry produkt za często połowę ceny oryginalnego.

A może lepiej kupić oryginalny toner do drukarki?

Jeśli jednak ktoś nie chce ryzykować uszkodzenia swojego urządzenia, a także zastanawiania się nad tym, czy aby na pewno dany toner do drukarki jest odpowiedniej jakości, a jego cena nie jest zbyt niska lepiej kupić po prostu toner oryginalny. To prawda, będzie on znacznie droższy niż zamiennik, lecz pamiętać trzeba o tym, że będzie również gwarantował odpowiedni poziom pracy. Co więcej, jeśli posiada się nową drukarkę, która jest jeszcze na gwarancji, bezdyskusyjnie poleca się kupowanie jedynie oryginalnych produktów, ponieważ zamienniki w przypadku awarii oznaczać będą utratę gwarancji i konieczność poniesienia naprawdę poważnych kosztów naprawy.

Podsumowanie

Podjęcie decyzji na temat tego czy lepiej kupić zamiennik, czy też oryginalny toner, nie jest wcale prostym zadaniem. Na szczęście zarówno jedna strona jak i druga posiadają pewne zalety, lecz również wady. Pozwala to ocenić, które cechy w danej chwili i sytuacji będę lepsze i dzięki temu podjąć decyzje o wybraniu jednego z nich. Często bowiem warto oszczędzić i kupić zamiennik, a z drugiej strony zdarzają się sytuacje, szczególnie na początku korzystania z drukarki, gdy tonery powinny być jedynie oryginalne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Author

Pin It