Kuchnia w kształcie litery L sprawdza się doskonale w pomieszczeniach, które są otwarte. Co jednak daje takie rozstawienie mebli? A może lepiej zdecydować się na inną propozycję? Warto przyjrzeć się tej możliwości aranżacyjne, która prezentuje się niezwykle efektownie.

Jak zorganizować przestrzeń?

W sposób najłatwiejszy z możliwych. Na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach (najlepiej na tych bez okien) ustawia się meble. Najkorzystniejszą opcją rozstawienia mebli jest ta wersja, gdzie na końcach znajdują się największe sprzęty. Na jednym z końcu będzie gościć w takim wypadku lodówka, a na drugim wysoka szafka/szafki kuchenne w kształcie słupka. Taka kuchnia w kształcie litery L pozwala na zorganizowanie całej przestrzeni. W środku tego znajdują się stojące i wiszące szafki kuchenne. Pomiędzy nimi znajduje się wygodny, ale solidnie wykonany blat roboczy, który to każdego dnia będzie wykorzystywany.

Kuchnia w kształcie litery L i jej zalety

Tak, tego typu przestrzeń ma ogrom zalet. Wystarczy chociażby wymienić tą, dzięki której na stole będzie można ustawić stół do jedzenia. Miejsce do jedzenia wspólnych posiłków jest koniecznością – nawet wtedy, kiedy ktoś z góry wie, że będzie rzadko z tego miejsca korzystał. Nawet jeśli, stół i tak powinien znaleźć swoje miejsce – nawet w kuchni, gdzie może również służyć jako dodatkowy blat roboczy. Dzięki temu, że kuchnia będzie przestrzenią otwartą, można stworzyć niezwykle przestronne pomieszczenie, które jednak musi mieć zachowaną spójność aranżacyjną. 

 

Author

Pin It Stolik pomocniczy do kanapy loft https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/