Szukając sprawdzonych i skutecznych metod na poprawę jakości naszej skóry twarzy, szyi i dekoltu warto znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, gdzie zaoferują nam zabiegi laserowe. Lasery medyczne stosowane w czasie takich zabiegów znacząco poprawią wygląd naszej skóry i pozwolą na zredukowanie zmarszczek czy problematycznych blizn. Jak działają lasery medyczne? Czy ich wykorzystanie jest bezpieczne?

Lasery medyczne i ich sprawdzona skuteczność

Lasery medyczne są stosowane w medycynie i kosmetologii od dekad. Wraz z rozwojem medycyny i technologii mogą być stale ulepszane, aby oferować jeszcze szerszy wachlarz zabiegów. Lasery medyczne emitują wiązkę światła o określonej długości, która penetruje skórę. Światło doprowadza do podgrzania oraz odparowania wody w komórce, która zostaje uszkodzona. Z czasem organizm usuwa obumarłą tkankę zastępując ją nową. Dzięki precyzyjnej pracy lasera możliwe jest zmobilizowanie organizmu do wzmożonych procesów regeneracyjnych w wybranych miejscach. Działanie laserów medycznych jest niezwykle szerokie – poza dermatologią czy zabiegami frakcyjnymi są one również stosowane w zabiegach medycyny estetycznej, ginekologii, chirurgii. Lasery medyczne pozwolą na skuteczną walkę z przebarwieniami, bliznami czy zmarszczkami i sprawią, że skóra stanie się bardziej sprężysta, lepiej nawilżona i promienna. 

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem lasera?

Zabiegi kosmetyczne z użyciem laserów medycznych nie wymagają specjalnych przygotowań. Podstawą jest zawsze wywiad medyczny i możliwość wykrycia przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wiele osób zastanawia się, jak długo trwa zabieg z wykorzystaniem lasera – szacuje się, ze jest to czas ok. 40-60 minut. Po zabiegu skóra regeneruje się ok. 4-6 tygodni, i po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu, jeśli jest taka konieczność. 

Author

Pin It