Trwałe i eleganckie spodnie do jazdy konnej to niewątpliwie niezbędny element odzieży dla każdego jeźdźca. Nie ma znaczenia, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z hippiką, czy też może jesteśmy już zaawansowanymi jeźdźcami – dobrze dobrane spodnie jeździeckie poprawią nasz komfort i bezpieczeństwo.

Jakie spodnie do jazdy konnej kupić?

Jazda konna to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych sportów w ostatnim czasie. Olbrzymia dostępność ofert różnorodnych stadnin i stajni sprawia, że nawet w najbliższej okolicy znajdziemy miejsce, gdzie możemy rozpocząć przygodę z jeździectwem. Przygotowując się do rozpoczęcia nauki pod okiem instruktora warto zadbać o to, aby mieć na sobie odpowiedni strój. Szukając odpowiedniego ubrania postawmy przede wszystkim na kask jeździecki oraz na spodnie do jazdy konnej. Producenci odzieży jeździeckiej zaproponują nam szeroki wybór spodni na konia – znajdziemy w ich ofercie zarówno modele odpowiednie na dzieci, młodzież czy osoby dorosłe. Dostępne modele różnią się zarówno składem materiałowym, jak i krojami czy kolorami – jest w czym wybierać!

Dobrej jakości spodnie do jazdy konnej

Jakie spodnie do jazdy konnej wybrać? Przede wszystkim warto dokładnie się zmierzyć: do wyboru odpowiedniego rozmiaru konieczny będzie wymiar w pasie, biodrach, wewnętrzna długość nogawki. Pamiętajmy, że spodnie do jazdy konnej powinny przylegać do skóry – w ten sposób, zapewnią one maksimum ochrony w czasie upadku czy zabezpieczą przed obtarciami. Szukając spodni jeździeckich zwracajmy uwagę na materiały i tworzywa, z których są one wykonane. Wśród rekomendowanych wymienia się spodnie bawełniane z domieszką elastanu. Taki skład sprawi, że skóra będzie cały czas wentylowana, a jednocześnie spodnie zapewnią komfort i wygodę podczas jazdy. 

Author

Pin It