Osiągnięcie, a tym bardziej utrzymanie efektów modelowania ciała, nie jest łatwe. Dzięki nowoczesnym zabiegom już w kilka tygodni można uzyskać pożądane rezultaty, jednak bez zdrowych nawyków żywieniowych i ćwiczeń nie będą one trwałe. Dlatego warto połączyć sprawdzone procedury medycyny estetycznej z aktywnym trybem życia. Przedstawiamy 5 profesjonalnych zabiegów, które pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonej figury.

Endermologia – intensywny masaż ujędrniający

Endermologia to zabieg, który opiera się na mechanicznej stymulacji skóry. Intensywny masaż reaktywuje uśpione komórki w głębokich warstwach skóry, poprawiając jej napięcie i niwelując takie niedoskonałości, jak cellulit. Regularnie wykonywana endermologia pomaga w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jak dodaje ekspert z Kliniki Chirurgii Dr Szczyt w Warszawie, masaż endermologiczny wspomaga również redukcję obrzęków i zastojów limfatycznych, relaksuje mięśnie i stawy. Bardzo często stosuje się go w połączeniu z innymi zabiegami aparaturowymi.

Fala uderzeniowa – innowacyjna technologia do usuwania cellulitu

Fala uderzeniowa nie tylko usuwa cellulit, ale również likwiduje przyczynę jego powstawania. Seria zabiegów jest w stanie zlikwidować nawet najbardziej oporny cellulit. Fala uderzeniowa dysponuje bardzo dużą energią, a jednocześnie jest łagodna dla skóry. Pod jej wpływem dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych oraz do rozpadu kolagenu, tworzącego włókniste przegrody tkanki łącznej, odpowiadające za efekt pomarańczowej skórki. Tkanka na leczonym obszarze zostaje wzmocniona, ujędrniona i napięta.

Ultradźwięki i RF – podwójna moc wyszczuplania

Połączenie tych dwóch technologii pozwoliło na stworzenie bardzo skutecznego zabiegu modelującego sylwetkę. Skóra jest jednocześnie masowana i podgrzewana, dzięki czemu można osiągnąć efekt redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy napięcia skóry na takich obszarach, jak brzuch, talia, uda czy pośladki. Fale radiowe podgrzewają skórę, stymulując przebudowę kolagenu. Ultradźwięki rozbijają najbardziej oporne komórki tłuszczowe. Terapia wykonywana jest w serii zabiegów i można łączyć ją z innymi procedurami.

Kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej

Jest to zabieg, który wykorzystuje zjawisko lipolizy, czyli rozpuszczania tkanki tłuszczowej. Aby je wywołać, stosowana jest bardzo niska temperatura. Tkanka schładzana jest do kilku stopni na minusie, co jest całkowicie bezpieczne dla skóry, ale bezwzględne dla tkanki tłuszczowej. Zabieg pomaga zmniejszyć obwód ud, brzucha oraz bioder, sprawdza się także w okolicach podbródka. Efektem jest stopniowe wyszczuplenie danego obszaru. Optymalne rezultaty pojawiają się po około 12 tygodniach.

Karboksyterapia – sposób na tkankę tłuszczową i cellulit

Innowacyjny zabieg iniekcyjny, który polega na ostrzykiwaniu skóry medycznym dwutlenkiem węgla. Reakcją organizmu jest kontrolowany stan zapalny, którego konsekwencją jest stymulacja produkcji kolagenu i ujędrnienie skóry. Pod wpływem CO2 limfa zaczyna krążyć szybciej, dzięki czemu znikają obrzęki, a z czasem również cellulit. Karboksyterapia może być przeprowadzona jako samodzielny zabieg lub uzupełnienie innych terapii z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Jeśli szukasz kliniki wykonującej zabiegi hi-tech, odwiedź www.findbeauty.expert.com.

Author

Pin It