Płaski brzuch, szczupła talia, zarysowane mięśnie brzucha to coś, o czym marzy niejedna osoba przed sezonem bikini. Podstawą są oczywiście ćwiczenia i dieta, jednak nie zawsze przynoszą one satysfakcjonujących rezultatów. Takie zabiegi, jak liposukcja laserowa stworzone zostały dla osób, które chcą poprawić efekty odchudzania i wymodelować sylwetkę do perfekcji. Redukcja tkanki tłuszczowej jest trwała, ale żeby ją utrzymać, ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia. Przedstawiamy zabieg liposukcji laserowej.

Liposukcja laserowa na płaski brzuch

Liposukcja laserowa to nowoczesna metoda odsysania tłuszczu. Wykonuje się ją głównie na okolice brzucha, ale równie dobrze sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej z innych obszarów. Innowacja tej metody polega na wykorzystaniu energii laserowej. Podskórna tkanka tłuszczowa połączona jest z tkanką łączną. Pomiędzy fragmentami tłuszczu znajdują się przegrody łącznotkankowe, naczynia krwionośne oraz nerwy. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, liposukcja laserowa pozwala na wstępne rozbicie tkanki tłuszczowej i przekształcenie jej w płynną emulsję, dzięki czemu można ją usunąć w sposób mało inwazyjny, bez uszkadzania otaczających ją struktur.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa jest zabiegiem wykonywanym przez chirurga. Poprzedza ją konsultacja ze specjalistą oraz wykonanie badań krwi, co pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym nasiękowym lub w znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w skórze pacjenta i wprowadza przez nie cienki światłowód zakończony laserem. Tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i rozpuszczona, a następnie odessana przy pomocy specjalnej pompy. Natychmiast po zabiegu pacjent zakłada ubranie uciskowe, które należy nosić przez okres od dwóch tygodni do miesiąca, aby zapobiegać powikłaniom po zabiegu, zmniejszyć obrzęki oraz przyspieszyć gojenie się tkanek.

Jakie są zalecenia po zabiegu liposukcji?

Liposukcja laserowa usuwa komórki tłuszczowe na zawsze. Oznacza to, że operowany obszar może pozostać szczupły przez bardzo długi czas. Należy jednak zatroszczyć się o zdrowy tryb życia, aby komórki tłuszczowe, znajdujące się w innych miejscach nie rozrosły się nadmiernie. Istotna jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. W trakcie rekonwalescencji, a także już po zagojeniu się obszaru zabiegowego konieczne jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów (2-2,5 litra na dobę). W przypadku liposukcji laserowej sprawdza się zastosowanie zabiegów dodatkowych, których celem jest wzmocnienie i przedłużenie efektów. Pomocne są takie procedury, jak: endermologia, mezoterapia igłowa czy terapia światłem LED.

Trwała redukcja tkanki tłuszczowej

Efekty, jakie daje liposukcja laserowa to nie tylko szczuplejsza talia, ale też obkurczona i ujędrniona skóra na brzuchu. Obszar poddawany zabiegowi jest pozbawiony pofałdowań i nierówności, które mogą wystąpić po liposukcji metodą tradycyjną. Optymalne rezultaty pojawiają się po upływie 2-3 miesięcy.

Istotną zaletą liposukcji laserowej jest to, że pozyskany podczas zabiegu tłuszcz można wykorzystać do lipotransferu. Własna tkanka tłuszczowa okazuje się doskonałym wypełniaczem, za pomocą którego można zredukować zmarszczki, powiększyć usta czy poprawić wygląd piersi.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/  Author

Pin It