Przydomowy taras to świetne miejsce do odpoczynku w letnie, słoneczne dni – konieczne jest jedynie zaaranżowanie tej przestrzeni. Wygodny komplet tarasowy całkowicie zmieni odbiór tego miejsca i pozwoli na korzystanie z pięknej aury. Jakie komplety meblowe są dzisiaj rekomendowane? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Wygodny komplet tarasowy – zestawy kawowe

Niewielkie tarasy można zaaranżować w sposób ciekawy – przekonują architekci i dekoratorzy. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wygodny komplet tarasowy, składający się z dwóch lub trzech foteli oraz  niewielkiego stolika kawowego. Komplety kawowe zachwycają elegancją i designem – bez trudu znaleźć można komplety tego typu wykonane z technorattanu, jak również komplety aluminiowe. W obu przypadkach meble posiadają lekkie, zabezpieczone przed korozją stelaże, które nie odkształcają się. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwoli na wybór kompletu dopasowanego do istniejącej już aranżacji. Meble oparte na aluminiowych stelażach powinny być chronione na czas jesieni i zimy, np. poprzez stosowanie pokrowców ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie.

Wygodny komplet tarasowy – sofa narożna

W przypadku większych tarasów, dobrym rozwiązaniem okazuje się wygodny komplet tarasowy złożony z obszernej sofy, ale też foteli i niskiego stołu kawowego. Szukając takiego zestawu, warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe, jak również komplety modułowe. W obu przypadkach meble uzupełniane są o miękkie poduszki i siedziska wypełnione piankami tapicerskimi. Meble modułowe dają możliwość kreowania przestrzeni zgodnie z potrzebami. Taki wygodny komplet tarasowy składa się z kilku elementów, które mogą być łączone ze sobą dzięki niewielkim złączkom.

 

Author

Pin It