Polska kuchnia jest zróżnicowana, ciekawa i smaczna – przekonują kucharze. I nie powinniśmy się im dziwić. Dania kuchni polskiej opierają się zarówno na mięsach, jak i warzywach, chętnie wykorzystywane są w niej różnego rodzaju kasze. Dzisiaj kuchnia polska przeżywa prawdziwy renesans, a jednym z jej flagowych dań jest rosół. Jak w prawidłowy sposób przygotować tę wyjątkową zupę?

Rosół – najlepsza z polskich zup

Wielu z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu bez aromatycznego rosołu, który wcześniej przez kilka godzin „pykał” na kuchence. Przygotowanie takiej zupy nie jest trudne, jednak wymaga cierpliwości. Profesjonalni kucharze są zdania, że im dłużej rosół stoi na niewielkim gazie, tym lepszy smak jesteśmy w stanie z niego wydobyć. Jak przygotować rosół? Najprostszym sposobem jest oczywiście wykorzystanie porcji rosołowych, jednak jeśli chcemy, by nasza zupa uzyskała wyjątkowy smak, warto postawić na lepsze gatunki mięsa. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie mięsa wołowego, np. łaty czy szpondra. Jeśli mamy możliwość wykorzystania dziczyzny, to ona także świetnie nadaje się do wykonania bulionu. W garnku powinny znaleźć się również warzywa: marchew, pietruszka, por, lubczyk. Wiele kucharzy wykorzystuje też wcześniej opaloną nad palnikiem cebulę, która poprawia klarowność potrawy.

Z czym podawać rosół?

Klasyczny rosół podaje się z makaronem. Interesującą opcją są przepisy na 3 rodzaje kluseczek do rosołu, w których znajdziemy niebanalne propozycje podania. Jedną z nich są kluseczki z bułki tartej. Zdecydowana większość decyduje się na klasyczny makaron nitki, który gotuje się kilka minut. Podając rosół, można do talerza wsypać drobno pokrojoną, ugotowaną marchewkę, jak również poszatkowaną pietruszkę. Rosół powinien być podawany gorący.

Author

Pin It