Samodzielne obozy narciarskie dla dzieci mogą stać się nie lada wydarzeniem. Nie tylko dla dziecka, ale także dla samego rodzica, który to nie będzie mógł uwierzyć, że oto jego pociecha wyfruwa spod jego opiekuńczych skrzydeł. Szok i niedowierzanie, którego nie ma się co obawiać, bo na pewno wszystko będzie dobrze.

Świetna zabawa na obozie

Wielu rodziców nie może ze stresu spać po nocach, ponieważ zastanawiają się jak tam dzieciom jest. Pociechy wracają uśmiechnięte od ucha do ucha, a obawy rodziców okazały się na wyrost. Okazało się, że zimowisko 2023, jakie zorganizowała Róża Wiatrów, okazało się czymś wspaniałym, a dziecko nie może już doczekać się tego, aby po raz kolejny wyjechać ze swoimi rówieśnikami. Tak, nie lada radość, która może nie być spotykana w każdym domu. Obóz narciarski to naprawdę doskonała propozycja, ale może się okazać, że nie każda pociecha jest mentalnie gotowa na to, aby wyruszyć bez rodzica w podróż.

Gotowość do wyjazdu

Zanim rodzic zapisze swoje pociechy na zimowiska dla młodzieży, powinien sprawdzić, czy jest ono gotowe do tego, aby poradzić sobie z takim wyzwaniem. Może będzie okazja do tego, aby wysłać gdzieś dziecko na dwa, trzy dni z dziadkami, czy też z ciocią, wujkiem, bliskimi osobami? Tak, żeby rodzice nie uczestniczyli w tym pierwszym wyjeździe. Może mamy i taty nie będzie, ale za to obecne będą inne, znajome osoby. Tęsknota może się pojawić, ale będzie ona zdecydowanie mniejsza. Jeżeli dziecko wróci z takiego wyjazdu uśmiechnięte, można znaleźć zimowiska narciarskie. Warto sprawdzić, czy znajdą się takie oferty wyjazdowe, gdzie wśród kadry opiekuńczej znaleźć będzie można znajome osoby dla dziecka. Dzięki temu na pewno będzie mu raźniej.

Kto się bardziej boi?

Dlaczego dziecko czasem boi się samodzielnego wyjazdu? Ponieważ to rodzic sam daje sygnały, że podczas pobytu umrze z niepokoju o własne dziecko. A jak wiadomo, taki strach udziela się wszystkim. Nawet, jeżeli ktoś robi to w sposób podświadomy. Podstawa – nie pokazywać swojego strachu dziecku. Jak najbardziej można obawiać się tego, co będzie się tam dziać, ale trzeba trzymać go dla siebie, przekonując pociechę, że na takim wyjeździe na pewno będzie bawić się doskonale. Jeżeli dziecko zobaczy entuzjazm w oczach rodzica, ta sama radość udzieli się i jemu. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że samodzielny wyjazd nie będzie dla dziecka niczym strasznym. Zabawa na pewno będzie udana. 

 

Author

Pin It