Zaaranżowanie eleganckiego tarasu nie jest dzisiaj żadnym wyzwaniem. Aby salon płynnie przechodził w taras warto postawić na odpowiednie okna i drzwi tarasowe. Olbrzymi wybór stolarki okiennej pozwoli na wybranie produktów idealnie dopasowanych do własnych potrzeb. wśród rekomendowanych rozwiązań często mówi się o oknach panoramicznych i przesuwnych.

Okna i drzwi tarasowe – prostych sposób na doświetlenie wnętrz

Przydomowy taras to idealne miejsce na relaks – możemy wykorzystać go do podawania posiłków, ale też do podejmowania gości. Zaaranżowanie tarasu nie jest trudne – pomogą w tym liczne kolekcje meblowe i dodatki. Elementem grodzącym taras od wnętrza domu są okna i drzwi tarasowe. Ich wybór nie powinien być przypadkowy. Nowoczesne okna i drzwi tarasowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, świetnymi parametrami technicznymi i doskonałą termoizolacją. Szukając idealnych okien, warto zwrócić uwagę na wysokie przeszklenia, sięgające ziemi i sufitu. Taka stolarka okienna ceniona jest przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie – okna tego typu wpuszczają maksimum naturalnego światła do wnętrza, pozwalając je oświetlić. W przypadku okien panoramicznych warto również wspomnieć o tym, że ich południowa ekspozycja pozwoli na dogrzanie salonów, pokojów dziennych.

Okna i drzwi tarasowe przesuwne

Ciekawą propozycją na nowoczesne przeszklenie salonu są okna i drzwi tarasowe przesuwne. Takie konstrukcje nie tylko idealnie wpiszą się w nowoczesne budownictwo – pozwolą również w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń. Okna tego typu oparte są na wzmocnionych konstrukcjach, które pozwalają na utrzymanie dużych szyb. Duże przeszklenia budzą czasami obawy o to, czy taka stolarka okienna pozwoli na utrzymanie komfortowej temperatury w domu. Projektanci uspokajają – okna takie posiadają świetny współczynnik zatrzymywania ciepła.

 

 

Author

Pin It