Wybór właściwie dopasowanego biustonosza ma ogromny wpływ na komfort jego noszenia. Niestety wiele pań wybiera ten element bielizny nie do końca właściwie. To prowadzić możne do niezbyt przyjemnych konsekwencji. Mowa tu o bólu, jaki zaczyna się odczuwać w plecach i ramionach po dłuższym czasie chodzenia w źle dobranym biustonoszu. Na co zatem panie powinny zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze?

Zakup idealnego biustonosza

Ogromnym błędem jest kupowanie biustonosza bez jego przymierzenia. Takiego zakupu na oko, można szybko pożałować. Wiedzieć bowiem trzeba, że noszenie niewłaściwie dopasowanego biustonosza może doprowadzić do dolegliwości zdrowotnych.

Dlatego tak ważne jest, aby panie zawsze go przymierzyły przed zakupem. Każdy dobry sklep z bielizną oferuje wiele modeli biustonoszy. Żadna z pań nie powinna mieć zatem problemu w doborze dla siebie tego idealnego.

Zapewnienie komfortu i wygody

Biustonosz powinien przede wszystkim zapewniać odpowiedni komfort. Dlatego zawsze warto stawiać na sprawdzonych producentów bielizny i dobre sklepy z tego typu asortymentem. Wszystko po to, aby na pewno zakupić taki model stanika, który cechuje się wysoką jakością wykonania. Dzięki temu po całym dniu jego noszenia nie będzie się odczuwać żadnych negatywnych skutków. Wybierając konkretny model, warto także zwrócić uwagę na jego dekolt. Dobry biustonosz charakteryzuje się tym, że bardzo dobrze podtrzymuje biust.

Jednak ogromny wpływ na komfort ma również materiał, z którego biustonosz został wykonany. Zawsze powinien być to materiał wysokiej jakości, który nie tylko jest przyjemny w dotyku, ale również pozwala na właściwie modelowanie piersi. Dlatego ważne, ale aby na miejsce zakupu zawsze wybierać renomowany sklep z bielizną oferujący produkty cenionych producentów.

Biustonosz a duże piersi

Spory problem z doborem biustonosza mają panie z większym biustem. Konieczne jest tu wykonanie wcześniejszych pomiarów piersi przed zakupem bielizny. Kobiety o obfitszym biuście dokładnie zmierzyć powinny przede wszystkim obwód piersi oraz obwód pod biustem.

Ważne jest także, aby sprawdzić, czy ramiączka się nie zsuwają oraz to, czy tylna część biustonosza nie podjeżdża za bardzo do góry. Pamiętając o tych wskazówkach można mieć pewność co do właściwego doboru biustonosza. Wybór jest bardzo szeroki. Każdy dobry sklep z bielizną posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli staników. Dzięki temu każda z pań może zakupić taki, który najlepiej spełniać będzie jej indywidualne oczekiwania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep z odzieżą i bielizną.

Author

Pin It