Każdy posiłek powinien być odpowiednio celebrowany – podkreślają lekarze, ale również dietetycy. Liczy się nie tylko to, co jemy, ale również: jak jemy. Oprawa na naszych stołach nie musi być skromna – dzisiaj producenci wyposażenia kuchennego proponują nam bowiem wysokiej jakości sztućce, które zachwycą nas funkcjonalnością, trwałością oraz estetyką. Co warto wiedzieć o nowoczesnych sztućcach? Które z nich wybrać?

Eleganckie sztućce ze stali nierdzewnej 

Wśród rekomendowanych i chętnie kupowanych zestawów wymienia się dzisiaj sztućce ze stali nierdzewnej. Zestaw sztućców tego typu to doskonała inwestycja, która będzie cieszyć nasze oczy przez lata. Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na zarysowania, działanie wilgoci, rdzę, odkształcanie – bez trudu możemy myć je w zmywarkach automatycznych. Sztućce ze stali nierdzewnej są odpowiednio profilowane, aby doskonale leżały w dłoniach – dzięki wyważeniu jedzenie przy ich pomocy to sama przyjemność.

Elementem, który przyciąga najwięcej uwagi, są zdobienia. Za projektami nowoczesnych sztućców stoją doświadczeni designerzy, którzy tworzą sztućce zgodnie z najnowszymi trendami, ale proponują również komplety inspirowane klasycznym wzornictwem. Sztućce zdobione są motywami kwiatowymi, ornamentami, ale również tworzone są zgodnie z trendami minimalistycznymi czy skandynawskimi – tu zauważymy wysmukłe linie, przedłożone trzonki. 

Co zaoferują nam producenci?

Jeśli sądzisz, że sztućce to jedynie komplety obiadowe to grubo się mylisz! Nowoczesne  komplety sztućców to dzisiaj również eleganckie komplety widelczyków do ciast, jak i łyżeczek do herbaty. Warto wspomnieć również o sztućcach dedykowanych dla najmłodszych – sztućce takie są nieco mniejsze i zdobione motywami z bajek. 

Author

Pin It