Oświetlenie przestrzeni wypoczynkowej jaką jest balkon czy taras jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Lampa na balkon to element, który zaproponują nam najlepsi producenci mebli ogrodowych i wyposażenia outdoorowego. Jakie parametry powinna spełniać idealna lampa na balkon? Czy takie produkty muszą być zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi?

Nowoczesna lampa na balkon 

Jedną z propozycji najchętniej wybieranych jest lampa na balkon, która jest zasilana poprzez promienie słoneczne. Lampy solarne to propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania, jak również dbających o środowisko. Lampa na balkon tego typu zaskoczy nas nowoczesnym designem, ale i przemyślanymi rozwiązaniami. Lampa solarna może być ładowana na dwa sposoby: poprzez światło słoneczne, jak i poprzez kabel USB. Lampy słoneczne mogą działać w kilku trybach – wybierając konkretny tryb dodatkowo oszczędzamy energię i sprawiamy, że lampa będzie świecić dłużej. 

Lampa na balkon powinna być zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W przypadku lamp solarnych ich osłona może być wykonana z drewna tekowego lub też aluminium malowanego proszkowo. Lampa solarna to idealne rozwiązanie nie tylko na balkony, ale również w ogrodach – lampy pozwolą na wyznaczanie ścieżek do furtki, do drzwi.

Lampa na balkon w formie lampionu

Chcąc stworzyć romantyczną atmosferę na naszym balkonie warto zainteresować się lampą na balkon w formie klasycznego lampionu. Są one tworzone z drewna tekowego lub też rattanu, w ich wnętrzu znajduje się klosz, w którym umieszczana jest świeca. Tego typu lampa na balkon sprawi, że otoczenie stanie się bardziej romantyczne, a nasz balkon nabierze ciekawego charakteru. Lampiony mogą stanowić oryginalną ozdobę stołu, kiedy zaprosimy na kawę naszych bliskich czy znajomych. 

Author

Pin It