Kuchnia w kształcie litery L sprawdza się doskonale w pomieszczeniach, które są otwarte. Co jednak daje takie rozstawienie mebli? A może lepiej zdecydować się na inną propozycję? Warto przyjrzeć się tej możliwości aranżacyjne, która prezentuje się niezwykle efektownie.

Jak zorganizować przestrzeń?

W sposób najłatwiejszy z możliwych. Na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach (najlepiej na tych bez okien) ustawia się meble. Najkorzystniejszą opcją rozstawienia mebli jest ta wersja, gdzie na końcach znajdują się największe sprzęty. Na jednym z końcu będzie gościć w takim wypadku lodówka, a na drugim wysoka szafka/szafki kuchenne w kształcie słupka. Taka kuchnia w kształcie litery L pozwala na zorganizowanie całej przestrzeni. W środku tego znajdują się stojące i wiszące szafki kuchenne. Pomiędzy nimi znajduje się wygodny, ale solidnie wykonany blat roboczy, który to każdego dnia będzie wykorzystywany.

Kuchnia w kształcie litery L i jej zalety

Tak, tego typu przestrzeń ma ogrom zalet. Wystarczy chociażby wymienić tą, dzięki której na stole będzie można ustawić stół do jedzenia. Miejsce do jedzenia wspólnych posiłków jest koniecznością – nawet wtedy, kiedy ktoś z góry wie, że będzie rzadko z tego miejsca korzystał. Nawet jeśli, stół i tak powinien znaleźć swoje miejsce – nawet w kuchni, gdzie może również służyć jako dodatkowy blat roboczy. Dzięki temu, że kuchnia będzie przestrzenią otwartą, można stworzyć niezwykle przestronne pomieszczenie, które jednak musi mieć zachowaną spójność aranżacyjną. 

 

Author

Pin It