Przydomowy taras to idealna strefa wypoczynkowa – konieczne są jedynie wygodne meble i dodatki. Zastanawiając się: jak ogrodzić taras od słońca i silnych podmuchów wiatru warto również rozważyć wykorzystanie wysokiej klasy pergoli ogrodowej. Czym są pergole? W jaki sposób są konstruowane?

Jak ogrodzić taras – funkcjonalna pergola ogrodowa

Pergole ogrodowe to propozycja, która nie tylko skutecznie ochroni nas przed słońcem, ale też pozytywnie wpłynie na estetykę całego tarasu. Pergole konstruowane są z trwałych materiałów: stelaże tworzone są z elementów aluminiowych malowanych proszkowo, które zabezpieczone są przed działaniem korozji, odkształcaniem. Modułowa budowa konstrukcji sprawia, że jej wznoszenie nie sprawia żadnych problemów. Dach pergoli tworzą aluminiowe lamele obracające się wokół własnej osi – użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji mają się znajdować. Lamele to odpowiedź na to, jak ogrodzić taras – listwy w pozycji całkowicie zamkniętej chronią nas zarówno przed słońcem, jak i przed niespodziewanym deszczem. Zintegrowana rynna dachowa pozwoli na odprowadzenie wody poza obręb pergoli. Pergola skutecznie ochroni zarówno nas, jak i meble tarasowe. Pod pergolą ustawmy wybrane meble ogrodowe i cieszmy się wypoczynkiem blisko natury bez konieczności planowania dalekich wyjazdów. 

Jak ogrodzić taras przed silniejszymi podmuchami wiatru?

Topowi producenci proponują nam różnorodne elementy dodatkowe do pergoli, takie jak rolety boczne czy frontowe. Rolety tworzone są z materiałów syntetycznych o wysokiej odporności na ścieranie czy uszkodzenia. Są one regulowane – możemy spuszczać je nisko lub ściągać wysoko pod dachem pergoli. Rolety skutecznie osłonią nas przed silniejszymi podmuchami wiatru oraz przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. 

Author

Pin It