W czasie ciąży niezwykle ważna jest wygoda i dobre samopoczucie przyszłej mamy. Ciało kobiety zmienia się, dlatego niezbędny jest zakup nowej odzieży. Bielizna ciążowa to absolutna konieczność, by czuć się komfortowo w tym szczególnym czasie.

Biustonosz – wygodny i dopasowany

Dla każdej kobiety jednym z najważniejszych elementów bielizny jest biustonosz. Nie inaczej jest w przypadku pań, które spodziewają się dziecka. Dlaczego wybór stanika jest tak ważny? W organizmie kobiety w ciąży zachodzą liczne zmiany hormonalne, które wpływają m.in. na zwiększenie rozmiaru piersi. Ciało przyszłej mamy przygotowuje się w ten sposób do laktacji. Używane do tej pory biustonosze stają się za małe i muszą ustąpić miejsca nowej bieliźnie ciążowej.

Warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego biustonosza jak najwcześniej. Piersi zaczynają powiększać się już w pierwszym trymestrze. Przełom 3. i 4. miesiąca ciąży to moment, w którym nowy biustonosz jest dla większości pań koniecznością. Ważne, aby był to produkt dobrze dopasowany i komfortowy, pozwalający minimalizować nieprzyjemne dolegliwości bólowe, które również są dość powszechnym objawem zmian w organizmie w tym wyjątkowym czasie. Wiele modeli ma odpinane miseczki, pozwalające na późniejsze karmienie piersią.

Majtki dla ciężarnej

Mówiąc o bieliźnie ciążowej, nie można pomijać majtek. Wiele pań skupia się na biustonoszu, ale dolna część garderoby jest równie ważna. W ciąży powiększają się przecież nie tylko piersi, ale przede wszystkim brzuch. W pierwszych tygodniach nie są to zauważalne zmiany, ale z biegiem czasu i rozwoju płodu trudno uniknąć konieczności zainwestowania w nowe, specjalnie skonstruowane majtki.

Czym powinna wyróżniać się tego typu bielizna ciążowa? Majtki dla przyszłych muszą być odpowiednio szerokie. Bardzo często wyposażone są w dodatkowy, elastyczny pas, który sprawia, że brzuch jest cały czas podtrzymywany. Bielizna nie powinna się rolować ani zsuwać, aby kobieta czuła się w pełni komfortowo. Najlepszą opcją są figi bawełniane, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na modele nieco bardziej zmysłowe.

Rajstopy, koszulki, legginsy

Na rynku pojawiają się różnorodne oferty bielizny ciążowej. Kobiety, które spodziewają się dziecka, mają ogromny wybór. Nie należy więc ograniczać się jedynie do biustonosza i majtek. Wedle potrzeb i preferencji można nabyć również inne elementy bielizny. W sklepach dostępne są wygodne, nieuciskające rajstopy i legginsy z wyższym stanem, idealne do spódnic, sukienek, tunik.

Na górne partie warto dopasować wygodne, przewiewne, dostosowane do aktualnych gabarytów koszulki czy topy. Kupując bieliznę ciążową, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość, stawiając na pierwszym miejscu własny komfort i samopoczucie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Author

Pin It